Şile Böcek ilaçlama Servisi

 

Şile böcek ilaçlama şirketiŞile  Böcek İlaçlama

 

Şile ve çevresinde, bunun yanında tüm İstanbul genelinde böcek ilaçlama firması olarak yıllardır biyosidal ürün uygulaması ve böcek ilaçlama hizmeti vermekteyiz.

 

Böcek ilaçlama uygulamalarımızı garantili olarak vermekteyiz, uygulamalarda sağlık bakanlığından onaylı ve kaliteli ürünleri kullanmaktayız. 19 senedir Şile ve çevresinde ilaçlama işi yapıyoruz.

Şile de böcek ilaçlamasını yaptığımız açık ve kapalı alanlarda, ev ve iş yerlerinde karşılaştığımız böcek türleri şunlardır: kalorifer böceği, hamam böceği, akrep, karınca, pire, tahta kurusu, tahta kurdu, mobilya böceği, hamam böceği, alman – oryantal- Amerikan hamam böceği, çatı faresi, ev faresi, lağım faresi , fındık faresi, gümüş böceği, tesbih böceği, kakalak, kırk ayak, çıyan vb

Şile Hakkında Genel Bilgi

Şile İstanbul Anadolu yakasındadır. Marmara Bölgesi’nin kuzey doğu kısmında, Karadeniz tarafındadır ve karadenize sahili vardır. Kandıra, Derince, Pendik ve Gebze, Ümraniye ve batıda Beykoz ilçeleriyle çevrilidir.

İlçede oturum çok eski yıllara dayanır.Şile çevresinin tarih öncesinde (Cilalı Taş Devri) iskan edildiğini tahmin edilmektedir. Kefken ile Bulgaristan sınırı arasındaki Karadeniz sahil kesiminde yapılan tarih öncesine dair yapılan çalışmalarda, çeşitli yerlerde Paleolitik çağın muhtelif bölümlerine ve özellikle Epi-Paleolitik döneme ait bir çok konak ve işlik bulunmuştur. Karadeniz kıyı şeridi üzerinde önemli bir nüfus yoğunluğunun olduğu alenen ortadadır. Nitekim İstanbul’un en eski yerleri arasında Şile’nin Ağva ve Sahilköy (Domalı) köyleri mevcuttur. Marmara kıyısında Ambarlı’yı da içine alan kıyı konak yerlerinden biri olan Sahilköy, aynı ismi taşıyan koyun kuzeyindeki kumluğun kenarındadır.

Şile Yıldırım Bayezid zamanında topraklarımıza katılmıştır. Şile halkı, I. Dünya Savaşı’na kadar 500 yıl boyunca Türkler’in yönetiminde huzurlu bir yaşam sürmüştür. Daha sonra, İstanbul’un işgaliyle birlikte İngilizler’den cesaret alan Rumlar Şile ve etrafına yerleşerek Dumlupınar Zaferine dek işgallerini sürdürmüşlerdir.

19. yüzyıl. Osmanlı arşivlerine göre Şile kazası 1846’da Zaptiye Müşirliği’ne bağlıydı. 1876’da şile kazasının Dersaadet Şehremaneti’ne bağlanır. 1877 Devlet Salnamesinde ise Şile, Zaptiye Nezaretine bağlı Üsküdar Mutasarrıflığına bağlandığı görülür. 1926’da yapılan yeni düzenlemeyle Üsküdar kaza haline getirilip İstanbul vilayetine bağlanınca Şile de Üsküdar ilçesi ile aynı yapı içinde yer almıştır. Ayrıca Şile, Cumhuriyet ten sonra oluşturulan ilk belediyelerden biridir.


Warning: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead in C:\WEBS\yusuf\hasereilaclama.org\www\wp-content\plugins\etiketlere-title\etiketlere_title.php on line 15

Henüz bir soru yok.

Bize sorunuzu sorun

Önceki yazıyı okuyun:
HAACCP Standardı

HAACCP Standardı için Periyodik İlaçlama TS 13001 TEHLİKE ANALİZİ VE KRİTİK KONTROL NOKTALARI (HACCP) YÖNETİM SİSTEMİ Gıda üretiminde, gıda güvenliği,...

Kapat