Sıkça Sorulan Sorular

Sorunuzu lütfen info@altunilaclama.com a yazın, cevaplarıyla beraber internet sitemizde yayınlansın. Veya acil ilaçlama ile ilgili soru ve isteklerinizi telefon numaralarımızdan bizi hemen şimdi arayarak ulaştırabilirsiniz.

Soru : Kullanılan ilaçlar insan sağlığı veya evcil hayvanların sağlığını etkiler mi?

Cevap : Kesinlikle hayır. ALTUN İLAÇLAMA tarafından kullanılan tüm kimyasallar hem Dünya sağlık Teşkilatı (WHO), hem de T.C. sağlık Bakanlığı tarafından onaylanmışve ruhsatlandırılmış insektisitlerdir.

ABD’de yapılan incelemelerde ve dünyanın çeşitli önde gelen laboratuarları tarafından Halk Sağlığını Koruma programı dahilinde akut anlamda tehlike oluşturmadıkları ve sınıflamada “en az zehirli insektisitler” kategorisinde bulundukları kabul edilmiş kimyasallardır.

Bunlara ek olarak ALTUN İLAÇLAMA’nın “Insan ve çevre sağlığı” ile “Etkin Uygulama ve Koruma” prensipleri dahilinde yapılan uygulamalarda, en az miktarda kimyasal ve en az temas alanı ilkeleri uygulanarak, kimyasallar ile temas ihtimali en düşüğe indirgenmiştir. Bu konuda böcek ilaçlama uygulama (biyosidal ürün uygulama) sorumlulularımız size detaylı bilgiyi vereceklerdir. Böcek ilaçlama servisimizi hemen şimdi telefon ile arayıp istediğiniz konuda bilgi ve destek sağlayabilirsiniz.

Soru : Böcek ilaçlama randevusunu ne zamanlar yaptırabilirim ?

Cevap : Bize vermiş olduğunuz ilaçlama randevunuzda herhangi bir problem olmaz. Sizin istemiş olduğunuz gün ve saatte servisimiz uygulama yapılacak olan mekana geç kalmadan gelir. Uygulamanın ne kadar zaman alacağı konusunda takribi bilgiyi servisimizi çağırmadan evvel alabilirsiniz.

Soru : Uygulama sonrasında koku olacak mi?

Cevap : Şu anda Türkiye’de halihazırda uygulanmakta olan 3 yöntem vardır. Kolulu ilaçlama, kokusuz ilaçlama ve jel ilaçlama yöntemi. Mekanınızın ilaçlanmasında bu 3 yöntemden birini sizin tercihinize bırakıyoruz. Bu yöntemlerden istediğinizi seçebilirsiniz fakat şunu bilmelisiniz ki her yöntem her böcek türüne de uygun değildir. Bunun yanında populasyonun durumu ve böcek aktivasyonunun yoğunluğu gibi faktörler “kokusuz ilaçlama mı –jel ilaçlama mı?” sorunuzun cevabında etkili olacaktır. Geniş bilgi için servis numaralarımızı şimdi arayın ve bilgi alın.

Soru : Böcek ilaçlama işlemi sonrasında temizlik yapmalı miyim?

Cevap : Jel ilaçlama uygulamasında kesinlikle temizlik yapmak zorunda değilsiniz. Ayrıca jel uygulamada evden çıkmak zorunda da degilsiniz. Bunun yanında Eğer kokulu insektisit yapıldıysa ; uygulama yapılan satıhlarda 15-20 gün kadar ıslak temizlik yapılmamalıdır. Yalnızca tezgahlar, zemin ve masa üstlerinde ıslak temizlik yapılmalıdır. İlacın uygulanacağı süpürgelikler, kapı pervazları, dolap içleri ve arkaları, fırın ve aspiratör arkaları gibi yerlerde kuru temizlik yapılmalı ve ilacın kalması sağlanmalıdır. Böylece yumurtadan çıkacak ve henüz insektisit temas etmemiş olan böcekler de inektisit ile temas edecek ve sorun tamamıyla çözüme kavuşacaktır.

Soru : Böcek ilaçlama işlemi sırasında mekandan ayrılmam gerekiyor mu?

Cevap : Jel ilaçlama yönteminde mekandan ayrılamıza kesinlikle gerek ve ihtiyaç yoktur. Kokusuz ilaçlamada da mekanınızı terk etmezsiniz. Fakat bazı durumlarda eğer kokulu insektisit uygulaması yapılıyorsa mekandan 2-3 saat kadar çıkılması gerekmektedir.

Soru : Böcek ilaçlama uygulaması sonrasında servisiniz personelinden belge alabilecek miyim ?

Cevap : Her bir servis sonrasında, servis görevlisi tarafından uygulama yapılan bölgeleri, kullanılan kimyasalların ad ve miktarına ilişkin ayrıntıları veren, ayrıca bölgede sıkıntı oluşturabilecek teknik ve mekansal durumların bilgisini veren, servis görevlisi ve sizin ortak imzanızı taşıyan bir servis raporu alacaksınız.

Soru : Haşere problemlerim devam ederse ne olacak?

Cevap : Haşere problemlerinin devamında koşulsuz şartsız, müşterimizin ihtiyaç ve isteği doğrulusunda, müşteriye yeniden bir randevu verilir ve böcek ilaçlama uygulaması tekrardan ücretsiz sağlanır. Bazı durum ve yerlerde tekrar ilaçlamaların yapılabilmesi için müşteriden, ilk ilaçlamanın %20 si kadar ücret talep edilebilir.

Soru : Her semte servisiniz var mı ?

Cevap : Evet, İstanbul genelinde her semte servisimiz vardır. Anadolu yakası ve Avrupa yakası için ayrı ayrı şube ve servislerimiz mevcuttur.

 

Henüz bir soru yok.

Bize sorunuzu sorun