Örümcek İlaçlama

Örümcek Nasıl Yok Edilir ?örümcek

 

Örümcek eklem bacaklı grubunun en önemli üyelerindendir. Yapıları itibariyle diğer böceklerden ayrılır. Örümcek dünyanın her yerinde ve her kıtasında yaşayan bir canlıdır. Yeryüzünde 67 – 69 bin kadar örümcek türü olduğu saptanmıştır. Örümcekte kanat yoktur.

Örümcek yapı olarak 4 çift ayakları vardır. Örümceklerin başucunda bir çift anteni vardır ve karın kısmı gövdesinden büyüktür.

Örümceğin kafasındabulunan antenleri yön ve gıda bulmaya yarar. Erkek örümcekte bu antenler çoğu zaman cinsel organ olarak da görev yapar. Örümceklerde solunum organı diğer hayvanlardan farklıdır. Örümcekdeki solunum organı bedeninin altında balık solungacı şeklindeki yapılardır. Örümcek boyları türlerine ve yaşadığı ortama bağlı olarak değişmektedir. Bir kaç mm olan örümcekler olduğu gibi 35 – 45 santim olan büyüklükte örümcekler de vardır.

Bazı örümcek türleri ağlarını rüzgara bırakarak çok uzak mesafelere bu sayede uçarak hareket eder. Örümcek çoğalmak için mutlaka her iki cinsiyete ihtiyaç duyar. Çiftleşen örümcek çoğu zaman kendisiyle çiftleşen erkek örümceği dahi yer. Dişi örümcek çiftleştikten sonra özel bir kese içinde yumurta yapar. Dişi örümcek yumurtaları kendi kontrolü altına alarak beraberinde sağlarlar. Dişi örümcek bir kese içinde yaklaşık 300 – 400 kadar yumurta yapar.

Örümceklerin başının ön tarafında kıskaçlı ağız yapısı mevcuttur ve ağzın iç kısmında ise zehirli bir iğnesi vardır. Örümcekde diğer haşerelerden farklı olarak baş bölgesinde dört tane göz bulunmaktadır. Örümceklerin gözleri çok çok keskindir ve çok iyi bir görüşe sahiptirler.

 

Örümcek gıda olarak hem otçul hem de etçildir. Örümcek genel itibariyle besinlerini ağlarına düşürdüğü böcek ve canlar ile yaparlar. Örümcek bedeninin altında bulunan özel bir kese içinde ağ üretir. Örümcek ağının ham maddesini tamamladıktan sonra avlanmak için hemen ağ kurar. Bir örümcek ağını yaklaşık olarak bir saat içinde örerek tamamlar. Örümcek ağına düşürdükleri her türlü canlıyı yer. ağa düşen canlıya öncelikle saldırıp etkisiz hale getirir. Etkisiz hale gelen canlıya ağzındaki iğnesi ile zehir akıtır. Örümceğin akıttığı zehir canlının içindeki her türlü organları bulamaca çevirir ve ondan sonra örümcek bu canlıyı çorba içer gibi içine çekerek içini boşaltır. Örümcek aç gözlü hayvan olduğu için çoğu zaman kendi türlerini dahi yer. Örümcek ağının kalınlığı ve büyüklüğü türüne bağlı olarak değişir. Örümcek ağını belli uzaklıktaki yerlere fırlatarak yapıştırır. Hareketlerini bu ağ üzerinden sağlar.

örümcek

Örümcek yumurtaları 1 – 1,5 ay zarfında yavruya dönüşür. Örümcek beslenmesinde insanı kullanmazlar fakat zarar gördüğünde insanı ısırır. Bazı türleri İnsanları ısırdığında çok zehirli olabiliyorlar. Özelikle insanların korkulu rüyası olan örümcek türleri arasında tarantula türü gelir. Bu örümcek insanı ısırdığında zehirler ve bazi zaman insanı öldürür. Evlerde gördüğümüz örümcekler dış ortamdan konutlarımıza mikrop taşıdığı için ve görüntü kirliği oluşturduğu için bunlarla mutlak suretle mücadele etmek lazım.

 

ÖRÜMCEKLER İLE MÜCADELE VE ÖRÜMCEK İLAÇLAMA

Örümcek ile mücadelede mutlaka dikkatli olmak gerekir. ( Bilgi almak için Böcek ilaçlama servisimize başvurabilirsiniz. ) Örümcek ağlarını oluşturduktan sonra ağın bir ucunu saklandığı bölgeye uzatır. Örümcek ağa düşen avların titreşimini alarak ava saldırır. Bu bakımdan ilaçlama yapılırken böcek ilaçlama ağlar üzerine değil,genel olarak yapılmalıdır. Örümcek ilaçlarını dışardan almak doğru değildir. Çünkü yapılan ilaçlar ziraat mühendisliği kontrolünde olmalıdır. İlaçlama yapan firma ve şirketler Sağlık Bakanlığı’ndan izinli yasal firmalar olmalı. Örümcek için kullandığı ilaçlarda bakanlık onaylı olmalı.

Hiçbir örümcek türü zararsız değildir. Örümcekleri zararsız görüp sakın aldanmayın. Örümcek gördüğünüzde mutlaka ilaçlama firması ile irtibat sağlayın. Çünkü zehirli bir örümcek türü olabilir. Yıllardan beri hem tüm haşereye karşı savaşan hem de sağlığınızı koruyan bir şirket olarak daima siz müşterilerimizin yanındayız. Bilgi almak için Böcek ilaçlama servisimize başvurabilirsiniz.

 

ÖRÜMCEKLER VE ÖRÜMCEK İLE MÜCADELEDE AKLIMIZA GELEN SORULAR

 

1 – ÖRÜMCEKLER NE İLE BESLENİR?

Örümcekler ağlarına düşürdüğü her türlü canlıyı yerler.Hatta bazen kendi türlerini dahi yerler. Bilgi almak için Böcek ilaçlama servisimize başvurabilirsiniz.

2 – ÖRÜMCEK AĞLARINI NEREYE ÖRER?

Örümcekler ağlarını besin bulabileceği alanlara büyük bir ustalıkla 1 saat içinde örerler. Örülen ağların iplikleri arasındaki açılar bir mühendislik harikasıdır. Ve hepside aynı açı ile örülür.Bilgi almak için Böcek ilaçlama servisimize başvurabilirsiniz.

3 – ÖRÜMCEKLER NE KADAR YUMURTA BIRAKIR?

Örümcekler bir defasında 350 – 400 kadar yumurta bırakarak çoğalır. Yumurtalar dişi üzerinde güvenli bir şekilde yavru oluncaya kadar barınırlar.Bilgi almak için Böcek ilaçlama servisimize başvurabilirsiniz.

4 – ÖRÜMCEKLERİN ÖRDÜĞÜ AĞLAR ZEHİRLİMİDİR?

Örümcek ağları zehirli değildir fakat kesinlikle elle dokunmamak gerekir hem örümcek saklandığı yerden insana saldırıp ısırabilir hem de ağlar üzerinde ölen haşereden kalan artıklar üzerindeki mikroplardan zarar görebiliriz. Yani örümcek ağları kesinlikle elle toplanmamalı. Bilgi almak için Böcek ilaçlama servisimize başvurabilirsiniz.

5 – ÖRÜMCEK İLAÇLAMASI YAPAN FİRMALAR NASIL OLMALI?

Örümcek ilaçlaması yapan firma mutlaka yasal olmalı ve çalışan personel mutlaka işin eğitimini almış olmalı ve tecrübeli olmalı. Böcek ilaçlama firmasının kullandığı ilaçlar sağlık bakanlığı onaylı olması gerekir. Böcek ilaçlama firması olarak konusunda tecrübeli olmalı. Bilgi almak için Böcek ilaçlama servisimize başvurabilirsiniz.

6- ÖRÜMCEKLER İNSANA NE TÜRLÜ ZARAR VERİRLER?

Örümcekler insanı ısırarak zarar verdiği gibi insanlara dışardan mikrop bulaştırırlar. Ayrıca örümcekler evlerde ağlarını örerek de görüntü kirliliği oluştururlar. Bilgi almak için Böcek ilaçlama servisimize başvurabilirsiniz.

7 – ÖRÜMCEK İLE MÜCADELEDE KULLANILAN İLAÇLAMA YÖNTEMİ NASIL OLMALI?

Örümcekler ile mücadelede yoğun sıvı kokulu ilaçlar kullanılmalı ve örümcek ilaçlaması periyodik yapılmalı. Örümcek ve diğer haşere gruplarında olduğu gibi,haşere yumurtasına hiçbir ilaç etki etmez ve mutlaka haşere yavruları yumurtadan çıktıktan sonra 2. ilaçlama mutlaka yapılmalıdır. Bilgi almak için Böcek ilaçlama servisimize başvurabilirsiniz.

8 – ÖRÜMCEKLER NASIL HAREKET EDERLER?

Örümceklerin kanatları olmadığı için uçamazlar fakat, yüksek bir yerden rüzgara bıraktığı ağlar ile havada uçuşurlar. Örümcekler yer değiştirirken genellikle ayaklarını kullanırlar. Bilgi almak için Böcek ilaçlama servisimize başvurabilirsiniz.


Warning: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead in C:\WEBS\yusuf\hasereilaclama.org\www\wp-content\plugins\etiketlere-title\etiketlere_title.php on line 15

Henüz bir soru yok.

Bize sorunuzu sorun

Önceki yazıyı okuyun:
Oryantal Hamam Böceği İlaçlama

Oryantal Hamamböceği (Periplanata Americana) Erkeklerinde 2 kahverengi kanat vardır. Dişileri oval yapıdadır, erkekleri dişilerine göre daha ince yapıdadır. Halk tabiriyle...

Kapat